Rowerem po płockich szlakach

Na Mazowszu mieści się piękne miasto Płock. Kojarzone zazwyczaj z najlepszymi atrakcjami, zabytkami czy ciekawą architekturą. Mało ludzi zna go od strony rekreacyjnej czy sportowej, a dokładniej rowerowej. W Płocku jest wiele szlaków rowerowych, które zainteresują niejednego pasjonata wycieczek.

Jazda na rowerze ma wiele plusów, uprawianie każdego sportu jest zdrowe dla człowieka, ale jazda na rowerze pozwala na relaks, czyli łączenie przyjemnego z pożytecznym. Władze miasta zaczęły ekspresowo działać pod tym względem, zbudowano wiele kilometrów ścieżek rowerowych, aby mogli się nimi cieszyć zarówno turyści, jak i mieszkańcy Płocka. Trasę wycieczki możemy ustalić sobie sami, ale jest też wiele wytyczonych tras proponowanych przez miasto. Każda z nich ma swoją interesującą nazwę, nawiązującą do trasy, którą będziemy się poruszać.

Ciekawą propozycją jest trasa o nazwie,,Między mostami”. Jak sama nazwa wskazuje, trasa mieści się miedzy dwoma mostami. Pokonując ją, jedziemy cały czas wzdłuż Wisły, możemy podziwiać jej malowniczy wygląd. Piękne widoki pozwalają nam się odprężyć i zrelaksować, jest to idealny sposób od oderwania się od codziennej rutyny oraz problemów. Zapominamy o wszystkim i w naszej głowie widnieje tylko Płock. Podczas tej interesującej trasy możemy zahaczyć o kilka punktów, takich jak zatoczka czy port, będzie to idealna chwila na zatrzymanie się, odpoczęcie i napicie się odrobiny wody.

Kolejną trasą, której nie możemy pominąć jest trasa,,Podolszyce”. Na tę trasę składają się trzy obszary: Podolszyce Północne, Południowe oraz Zielony Jar. Trasa jest na tyle dogodna, że przez większość trasy jest ścieżka rowerowa. Jeżeli będziemy już na Zielonym Jarze, powinniśmy wstąpić na placyk zdrowia. Na Południowe Podolszyce możemy zabrać dzieci, ponieważ znajduje się tam plac zabaw z świetlnymi kolorowymi fontannami. Jest to atrakcja dla najmłodszych, ale zapewne ucieszy też starszą osobę. Bez problemu wycieczka zajmie nam cały dzień. Przed wyprawą warto zarezerwować sobie odpowiadające nam noclegi {zbiór miejsc ➢Meteor}. Płock może zaoferować dużo takich, które będą nam odpowiadały. Ze znalezieniem hotelu czy pensjonatu nie powinniśmy mieć większego problemu, ponieważ miasto posiada ogromną bazę noclegową. Jest otwarte dla wszystkich, mile widziana jest młodzież, która w dzisiejszych czasach coraz więcej podróżuje po świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>