Nowęcin i wodne atrakcje nad Jeziorem Sarbsko

Nowęcin jest małą wsią znajdującą się na północy Polski w województwie pomorskim. Miejscowość liczy sobie niecałe 400 mieszkańców i jest jednym z bardziej przyjaznych miejsc do uprawiania turystyki w województwie. Nowęcin leży nad Jeziorem Sarbsko oraz zaledwie kilka kilometrów oddziela go od Morza Bałtyckiego. W chwili obecnej miejscowość ta przyciąga turystów atrakcyjnym położeniem jak i możliwością wypoczywania w miłych warunkach. Miejscowość jest bardzo cicha i odwiedzana jest głównie przez osoby chcące odpocząć od hałasu miasta oraz jego nieczystego powietrza, które co chwile nas truje. Miejscowość ta jest bardzo mocno nastawiona na turystów, a jedną z tutejszych atrakcji jest uprawianie sportów wodnych jak pływanie czy żegluga. Dodatkową atrakcją tej miejscowości jest oczywiście jazda konna, dzięki tutejszej stadninie, która daje taką możliwość. Podczas wyjazdu na wakacje nad morze musimy zawsze zachować szczególną ostrożność i dystans do wody, ponieważ mimo naszych umiejętności to ona zawsze będzie silniejsza od nas. Każdego roku słyszy się o kilku do kilkunastu zatonięciach w Bałtyku, dlatego doprowadźmy do tego, aby ta statystyka była jak najmniejsza.

Dla osób kochających zabytki jest tutaj stary zamek pochodzący z XV wieku, który obecnie jest zagospodarowany jako hotel dla przyjezdnych i jednocześnie jest wizytówką wsi. Baza noclegowa (Noclegi Nowęcin – spis) tej miejscowości jest spora o czym świadczy duża ilość przyjezdnych tu turystów. Głównym miejscem gdzie nocują turyści są domki letniskowe wynajmowane po bardzo niskich cenach – 25-60 zł za dobę. Dzięki takim cenom możemy spokojnie w tej miejscowości zostać na dłużej i dobrze się przy tym bawić. Jeżeli mamy ochotę na coś bardziej luksusowego to jest możliwość wynajęcia pokoju w zabytkowym zamku, który obecnie jest hotelem za kwoty przekraczające 150 zł.

One comment

  1. Marcysia pisze:

    Piękna okolica i malownicze widoki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>