Klimatyczne Chłopy zapraszają na wakacje

Chłopy to atrakcyjna osada turystyczna, położona na Wybrzeżu Słowińskim, w województwie zachodniopomorskim. Malutka wieś posiada zaledwie 9 ulic utrzymanych w klimatycznym i oryginalnym charakterze XIX-wiecznej osady rybackiej. Wypoczynek w tym miejscu należy do niezwykle spokojnych, ale i dostarcza nam wiele radości. Zwiedzanie historycznych miejsc uzupełni codzienną rozrywkę, a baza noclegowa [noclegi Chłopy na Meteorze] sprawi, że po całym dniu wylegiwania się na słońcu, wyśpimy się w komfortowych warunkach.

Atrakcje Chłopów

· Plaża – kąpielisko Chłopy 214 – to przyjemne miejsce, z którego swobodnie możemy korzystać. Sprzyja temu fakt, że nie ma tu tłumów turystów, a więc kąpiele – te wodne, jak i słoneczne upłyną w ciszy i wedle uznania. Wejście od ulicy Portowej zapewnia ponad 100 metrów piaszczystego i czystego brzegu, który uzupełniony jest o wypożyczalnie sprzętu wodnego. Nieopodal znajdują się ciekawe knajpki, do których warto wybrać się na obiad. Świeża ryba, to królowa menu.
· Przystań rybacka – oryginalna XIX wieczna przystań, w której wszystkie reguły nadal obowiązują. Można tu zobaczyć pracę rybaków na kolorowych kutrach, które służą również do wypraw na otwarte morze, celem złapania na haczyk własnej sztuki. W przypadku niepowodzenia możemy taką zakupić prosto z kutra.
· 16 południk – Chłopy to miejsce, w którym przebiega 16 południk. Punkt ten oznaczony został za pomocą kamiennego pomnika, z widoczną tablicą informacyjną.
· Oryginalna XIX-wieczna zabudowa – trzeba wiedzieć, że całe Chłopy wpisane zostały do rejestru zabytków. Chcąc jednak na własne oczy zobaczyć pamiątki przeszłości, warto wybrać się w okolice przystani rybackiej lub na ulicę Kapitańską. To właśnie tam znajdziemy chałupy szachulcowe, które dziś funkcjonują jako ośrodki wczasowe.

Szukając rozrywki, możemy też udać się w dalsze rejony gminy Mielno [informacje na Wikipedii], które oferują o wiele więcej atrakcji. Jednak pobyt w Chłopach to doskonały czas na wyciszenie się i to powinniśmy docenić. Noclegi w Chłopach idealnie się przy tym sprawdzają. Położone blisko plaży, często połączone z zapleczem gastronomicznym, proponują wygodne i ciche pokoje oraz smaczny posiłek każdego dnia. Cała dieta jest typowo bałtycka, co każdego z nas z pewnością ucieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>