Kamień Pomorski – przydatne informacje

Kontynuując naszą naszą podróż po wybrzeżu, po wspaniałym urlopie w Chłopach dotarliśmy do Kamienia Pomorskiego. Sieć wodociągową w Kamieniu Pomorskim stworzono na przełomie XIX i XX wieku. W roku 1902 postawiono tu wieżę. Podczas II wojny światowej wieża ta została mocno zniszczona. Kiedy wzniesiono ją ponownie, wystawiono także zbiornik o pojemności 100 m3. Oprócz zbiornika, wymurowano też betonową głowicę. Wieża jest do dziś częścią sieci wodociągowej w Kamieniu Pomorskim.

Wyspa Chrząszczewska jest to trzecia co do wielkości wyspa w Polsce. Miłośnicy wędkarstwa i sportowcy z pewnością mogą tu przyjechać, by odpocząć czy popływać. Kanał wodny połączony jest od północy z Morzem Bałtyckim, a od południa z Zalewem Szczecińskim. 12 506 ha to powierzchnia Zalewu Szczecińskiego i rzeki Dziwnej. Możemy tu spotkać zwierzęta takie jak: kawka, perkoz dwuczuby, płaskonos, błotniak zbożowy i kania ruda.

W Kamieniu Pomorskim możemy odwiedzić również Szkołę Podstawową numer 1 im. Bolesława Chrobrego, która została wybudowana w latach 1908-1909. Jeszcze przed jej powstaniem, stał tu 7-izbowy dom, budynki gospodarcze oraz fragmenty muru obronnego. 16. października 1909 roku, szkoła ta została oddana do użytku. Później, dokładnie po II wojnie światowej, została zamieniona na gimnazjum ogólnokształcące. Szkoła w 2001 roku otrzymała imię Bolesława Chrobrego.

Wachlarz ofert noclegowych w Kamieniu Pomorskim jest bardzo duży. Znaleźć tu można liczne hotele, hostele czy pensjonaty. Każdy turysta może wybrać odpowiednie dla siebie miejsce do spania. Pamiętajmy jednak o tym, aby miejsce noclegowe znaleźć wcześniej i nie jechać w ciemno na wymarzony urlop – może się to skończyć stresem i wielogodzinnym poszukiwaniem wolnych kwater.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>