Co zobaczyć w okolicy Sromowiec Wyżnych?

Pieniny to bardzo ciekawy pod względem ukształtowania terenu region w naszym kraju. Poszarpane niewielkie pagórki tworzą przepiękny krajobraz, dla którego każdego roku przyjeżdża tu tak wielu turystów.

Baza noclegowa (Sromowce) znajdująca się w Pieninach jest bardzo bogata. Większość turystów wybiera nocleg w takich kurortach jak Szczawnica czy Krościenko nad Dunajcem. Jednak znajdują się również turyści, którzy w poszukiwaniu ciszy i spokoju zatrzymują się w mniejszych miejscowościach, jak na przykład Sromowce Wyżne.

Sromowce Wyżne są znane przede wszystkim ze spływu przełomem Dunajca. To właśnie w tej miejscowości znajduje się początkowa stacja flisacka. Jest ona umiejscowiona niedaleko pawilonu wystawienniczego, przynależnego do dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego.

Oferta wypoczynkowa w Sromowcach ograniczona jest w zasadzie do niewielkich pensjonatów oraz kwater prywatnych. Ponadto działa tu również kilka punktów gastronomicznych, w których można smacznie i niezbyt drogo zjeść smaczny posiłek. W sezonie turystycznym bywa tu tłoczno, dlatego planując urlop na lipiec albo sierpień, dobrze jest na kilka tygodni przed przyjazdem dokonać rezerwacji noclegu. Wiele ciekawych ofert można znaleźć w internecie, wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę “noclegi Sromowce Wyżne”. O wolne pokoje można pytać również pracowników lokalnego punktu informacji turystycznej, który działa w położonej niedaleko Szczawnicy.

Pieniny znane są z licznych atrakcji turystycznych, główną z nich jest wspomniany spływ przełomem Dunajca, na który można wybrać się w miesiącach letnich – od maja do października. Wystarczy w dniu spływu stawić się w kasie i zakupić bilet, nie jest konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Bardzo popularną formą spędzania czasu podczas wypoczynku w Pieninach są również piesze wycieczki po ciekawych szlakach turystycznych wyznaczonych na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Do jednych z najczęściej uczęszczanych szlaków należy między innymi ścieżka na Trzy Korony, z tarasu których rozpościera się przepiękny widok na całą tatrzańską panoramę.

Korzystając z ładnej i słonecznej pogody, warto również wybrać się na wycieczkę nad pobliskie jezioro. Wokół Jeziora Czorsztyńskiego wyznaczono trasę rowerową, której przejechanie zajmuje kilka godzin i może być doskonałym pomysłem na spędzenie ciepłego letniego dnia z całą rodziną.

Spływy flisackie, wycieczki piesze, rajdy rowerowe czy spokojny wypoczynek nad wodami Jeziora Czorsztyńskiego to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na każdego, kto ma ochotę spędzić swój urlop wypoczynkowy w Pieninach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>