Atrakcje turystyczne w Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka i jej okolice to naprawdę piękny kawałek Polski, gdzie wybrać się można na pięknie położone szlaki turystyczne, a przy okazji zobaczyć kilka obiektów z ciekawą historią. Zostać można tu na dłużej, bo baza turystyczna miasta jest bardzo dobrze rozwinięta. Bystrzyca Kłodzka oferuje noclegi zarówno w obiektach hotelowych i pensjonatach, ale także w wielu miejscach, gdzie na gości czekają domki letniskowe do wynajęcia oraz pokoje gościnne. W mieście znajdziemy także kawiarnie, bary i restauracje, które umilą nam czas spędzony w Bystrzycy Kłodzkiej.

Jedną z największych atrakcji miasta są mury obronne, pochodzące ze średniowiecza. Nie zachowały się one w całości, ale fragmenty, które przetrwały są odrestaurowane. Dodatkowo, część murów zyskała podświetlenie, co powoduje, że wieczorny spacer w ich sąsiedztwie stał się jeszcze przyjemniejszy. Do miejskich umocnień zalicza się także baszty oraz bramy, z których część zachowała się do dzisiaj. Baszta Kłodzka jest jedną z takich konstrukcji. Wzniesiona na planie kwadratu o boku około 5 metrów, znalazła się na miejscu dawnej Bramy Kłodzkiej. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, udostępniony dla zwiedzających. Baszta Rycerska także jest warta zobaczenia. Przebudowana została ona później na dzwonnicę kościoła ewangelickiego, który do niej przylega. Kościół wraz z dawną szkołą parafialną są dzisiaj siedzibą Muzeum Filumenistycznego, które jest jedynym takim obiektem w Polsce. Podziwiać można w nim zbiory dotyczące historii krzesania ognia, a także kolekcję zapalniczek oraz pudełek z zapałkami z całego świata.

Elementem, który należy do miejskich murów obronnych jest także Brama Wodna. To konstrukcja na planie kwadratu o podstawie około 7 metrów, z ostrołukowym przejazdem. Ciekawymi elementami tej konstrukcji są schody od strony miasta, a także dach hełmowy.

One comment

  1. Gienia pisze:

    Jakie atrakcje dla dzieci można znaleźć w Bystrzycy Kłodzkiej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>